Kontakt

ME-Skolan huvudkontor
(Kontakta oss gärna för alla frågor om ME-skolans gymnasieutbildning)
Dragrännan 19
74650 Bålsta
Telefon: 08-762 70 86
Mail: meskolan@me.se

Jonas Thorstenson – VD
Telefon: 08-762 70 77
Mail: jonas.thorstenson@me.se

Olof Jacobsson, Verksamhetschef – Utbildningsutveckling, personal
Telefon: 019-19 57 13
Mail: olof.jacobsson@me.se

Magnus Andersson, Verksamhetschef – Läromedel, Utrustning/Maskiner
Telefon: 08-762 70 81
Mail: magnus.andersson@me.se

Annelie Forsell – Administratör
Telefon: 08-762 70 86
Mail: annelie.forsell@me.se

ME utbildningscenter i Upplands Bro (Bålsta)
Dragrännan 19
74650 Bålsta
Christer Gartmon, platsansvarig lärare
Telefon: 08-762 70 82
Mail: christer.gartmon@me.se

ME utbildningscenter i Svalöv
Thomas Bladh, platsansvarig lärare
Telefon: 040-35 26 47
Mail: thomas.bladh@me.se

ME utbildningscenter i Södertälje
Almnäs, Regementsgatan 111
151 66 Södertälje
Bengt Eriksson, platsansvarig lärare
Telefon: 08-762 70 83
Mail: bengt.eriksson@me.se

ME utbildnings­center i Uppsala
Uppsala Yrkesgymnasium Jälla
Jälla Gård, 755 94 Uppsala
Rickard Gerdlöf, platsansvarig lärare
Telefon: 018-56 61 28
Mail: rickard.gerdlof@me.se

ME utbildnings­center i Ingelstad
Ingelstad Naturbruksgymnasiet 3
355 71 Ingelstad
Per-Ola Thörn, platsansvarig lärare
Telefon: 0470-74 84 56
Mail: per-ola.thorn@me.se

ME utbildningscenter i Linköping
Anders Ljungstedts gata 1, Linköping
Christoffer Håkansson, platsansvarig lärare
Telefon: 013-253054
Mail: christoffer.hakansson@me.se

ME utbildningscenter i Örebro
Kvinnersta 533 Axberg
705 91 Örebro
Kjell-Åke Olsson, platsansvarig lärare
Telefon: 019-19 57 51
Mail: kjell-ake.olsson@me.se

ME utbildnings­center i Skellefteå
Verkstadsvägen 14
Skellefteå
Olov Lundberg, platsansvarig lärare
Telefon: 0910-78 29 08
Mail: olov.lundberg@me.se
Jimmie Olofsson, platsansvarig lärare
Telefon: 0910-78 29 07
Mail: jimmie.olofsson@me.se

ME utbildnings­center i Varberg
Björkängsvägen 25
432 78 Tvååker
Varberg            
Jens Hansson, Lärare/Ansvarig gymnasiet
Telefon: 040-35 26 49
Mail: jens.hansson@me.se
Peter Hedblom – Lärare/Ansvarig Komvux
Telefon: 040-35 26 48
Mail: peter.hedblom@me.se